Zapomeňte na antibiotika. Med je mnohem účinnější!

17.05.2015 19:28

Švédští vědci zjistili, v čem přesně spočívá germicidní účinek medu. Může za to unikátní skupina 13 bakterií mléčného kvašení, které se do medu dostávají z medového váčku včel. Závěry svého zkoumání zveřejnili v časopise International Wound Journal.
Zmíněné bakterie vědci vyzkoušeli nejprve v laboratorních podmínkách na několika patogenních organismech včetně zlatého stafylokoku nebo bakterie pseudomonas aeruginosa, která způsobuje například zánět močových cest, hnisání popálenin a řadu dalších obtíží. Všechny zničily aktivní sloučeniny, které vylučují bakterie mléčného kvašení.
Jejich účinky následně odborníci vyzkoušeli i mimo sterilní prostředí laboratoře. Medem ošetřili několika koňům rány, na které dostupné prostředky neúčinkovaly, ale díky medu se zahojily.
Léčebné tajemství medu spočívá v širokém spektru účinných látek. "Antibiotika obvykle mívají jen jednu takovou látku, zatímco 13 bakterií mléčného kvašení dokáže vyprodukovat potřebný 'koktejl' podle aktuální hrozby. Po miliony let chránily tyto bakterie včely a jejich med před škodlivými mikroorganismy," upřesnil jeden z autorů studie Tobias Olofsson.
Med zakoupený v obchodě ovšem podle jeho slov blahodárné bakterie neobsahuje, takže jeho germicidní účinek je mnohem menší. Před zimou se proto včas zásobte domácím medem.