Trpíte každodenní únavou?

28.09.2015 19:18

První rady zní:

 
  • Vyvážený jídelníček obohacený o vitamíny a antioxidanty
  • Pravidelná dávka pohybu
  • Snažit se ze života vytlačit přebytečný stres
  • Nechodit spát během dne (když, tak maximálně na 20 minut)
  • Vyhýbejte se příliš tučným jídlům
  • Jezte alespoň 300 g čerstvé zeleniny denně
  • Spát minimálně 6 hodin denně
Jestli vám tyto základní věci nepomohou, doporučuji sáhnout po:
 
1. Matcha Tea
Jedná se o extra silný zelený čaj, jehož příprava je velice jednoduchá! Dá se připravit za studena krátkým protřepáním v šejkru, ideální při cestě do práce. Jeho příprava vám nezabere žádný čas. Velkým benefitem tohoto zeleného čaje oproti normálnímu je, že se připravuje tím způsobem, že je celý rozemlet v jemný prášek a vy ho vypijete komplet, se stonky a vším potřebným (u normálního zeleného čaje pijete pouze vylouhovaný čaj z listů).
Pouze elitní japonští farmáři znají know-how na výrobu čaje Matcha. Výroba tohoto čaje je bezpochyby jednou z nejnáročnějších metod produkce čajů na světě.
Pro představu, jedna porce čaje Matcha má stejné nutriční hodnoty jako 10 šálku obyčejného zeleného čaje!
 
 
2. Guarana
Guarana, neboli Paullinie nápojná, je stálezelený keř s popínavými větvemi rostoucí převážně v Brazílii a tropické oblasti Ekvádoru, Venezuely a Kolumbie.
Semena guarany jsou již po staletí využívána domorodými obyvateli jako přírodní všelék. Obsahují celou řadu lidskému tělu prospěšných látek. Díky vysokému procentu tříslovin používají Indiáni originální brazilskou guaranu proti průjmu a při úplavici. Podíl balastních rostlinných vláken pozitivně ovlivňuje trávení. Najdeme zde také antioxidanty, vitamíny a rostlinné oleje. Povzbuzující účinná složka je tvořena alkaloidy theobrominem, theofylinem a zejména guaraninem, což je analog kofeinu.
 
 
Pokud vám ani toto nepomůže, vyhledejte svého trenéra nebo mě :-) a najdeme příčinu ;-)