Kupovat bio produkty?

28.02.2015 15:42

pesticidy2015

Pokud si nemůžete pěstovat vlastní ovoce a zeleninu, nebo nemáte možnost kupovat všechno v bio kvalitě a nebo se třeba chcete najíst někde v restauraci, měli byste vědět, které ovoce a zelenina v současné době patří mezi nejvíce kontaminovaná a podle toho se při nákupu/výběru v menu rozhodovat.

Pesticidy jsou škodlivé chemikálie, které nejsou stravitelné. Jsou vyrobené za účelem, aby zabíjely živé organizmy – „škůdce“. Bohužel pesticidů se umytím potraviny jen tak nezbavíte. Když se stříkají pesticidy na ovoce a zeleninu, jejich velká část se dostane i do půdy, ze které si pak berou plodiny živiny. Tím pádem nejsou pesticidy jen na povrchu potraviny, ale i uvnitř! Co můžeme tedy dělat? EWG (The Environmental Working Group) vydává každé jaro seznam potravin, které obsahují nejvíce a nejméně pesticidů. Ty, které se vyskytují v nebezpečné dvanáctce doporučuji nakupovat jedině v biokvalitě a v restauracích si raději vyberte něco jiného. Ty z bezpečné patnáctky můžete kupovat kde chcete, bio kvalita je samozřejmě vždy lepší, ale chápu, že né vždy je to možné. Jinak doporučuji ovoce a zeleninu, které nelze oloupat, umýt rostlinnou moučkou Samea od Karla Hádka.

„Omytím ovoce za pomoci novinky z rostlinné říše jej můžeme zbavit jak možných zbytků pesticidů používaných během zrání plodů, tak konzervačních postřiků proti plesnivění používaných po sklizni, před transportem. V úvahu přichází i další nečistoty, jež mohou vzniknout ať již při skladování ovoce či zeleniny (např. výkaly hlodavců), či při transportu (prach, saze z výfukových plynů). Mnohé z těchto nečistot jsou nerozpustné ve vodě, je tedy nabíledni, že samotná voda na omytí nestačí. Samea, byť garantovaně neobsahuje žádné tenzidy, spolehlivě odstraní i mastný povrch, který je u některého ovoce zcela běžný, včetně dalších mastných nečistot.“ - Karel Hádek

 


Seznam potravin podle EWG pro rok 2015

„Nebezpečný tucet“

Jablka
Broskve
Nektarinky
Jahody
Hroznové víno
Celer
Špenát
Červená paprika (kapie)
Salátová okurka
Cherry rajčátka
Brambory


Dále jsou to

Pálivá paprička
Borůvky (lokální)
Salát
Kapusta
Třešně
Švestky
Hrušky
Zelené fazolky
Maliny
Dýně
Mandarinky
Borůvky (dovezené)
Mrkev
Cuketa
Hrášek (lokální)
Jarní cibulka
Banány
Pomeranče
Rajčata
Vodní meloun
Medový meloun
Houby

 


„Bezpečná patnáctka“

Sladké brambory
Květák
Cantaloupe meloun
Grep
Lilek
Kiwi
Papája
Mango
Chřest
Cibule
Hrášek – mražený
Zelí
Ananas
Kukuřice
Avokádo


* Avokádo má nejméně pesticidů a jablko nejvíce.

 

Tento seznam je platný pro Spojené státy. EWG ale testovala ovoce a zeleninu jak lokální tak importovanou. U obojího byly hodnoty stejné, lišily se pouze u těch, kde je za potravinou uvedeno, zda se jedná o lokální nebo ne. U nás lze předpokládat, že např. borůvky budou naopak lepší místní. Tropická ovoce jsou k nám dovážena ze stejných států, jako do USA a i ostatní plodiny jsou v evropském konvenčním zemědělství ošetřovány pesticidy stejně, jako v USA. Monsanto se dokonce snaží o zvyšování limitů pesticidů v plodinách a zároveň se snaží o svoji ochranu. A jestli se vám zdá, že to s těmi pesticidy a GMO není tak horké, že jsou bezpečné, tak opravdu nejsou.