Čínská vesnice "pojídačů" konopných semínek je nejzdravější vesnice s nejstaršími obyvateli na Zemi

13.03.2015 19:05

feature_image_template

Jeden člověk v Bolívii nedávno řekl, že je nejstarší žijící člověk na světě a je mu 123 let, nicméně vesnice v Číně se pyšní věkem dožití, který je vysoko nad celosvětovým průměrem a mnozí tamnější obyvatelé nemají žádné zdravotní problémy. Vědci se domnívají že tajemství je v jejich stravě, která obsahuje spoustu konopného semene.

Celkové situaci také pomáhá voda i vzduch v Bama Yao, které jsou mimořádně čisté. Strava vesničanů obsahuje výrazně méně tuku, živočišných bílkovin, soli a cukrů, než řekněme standardní americká strava. Ale podle některých odborníků je důvodem hlavně konzumace „superjídla“ bohatého na esenciální mastné kyseliny (omega 3 a 6).

Průměrná délka života v Bama Yao je více než 100 let, a je to jedno z pouhých pěti míst na planetě, kde lidé mohou očekávat, že budou žít takto dlouho. K místům s dožitím 100 let, nazývané „modré zóny,“ patří Sardinie, Itálie, Okinawa (kousek od Japonska) a poloostrov Nicoya v Kostarice. V těchto vzácných místech je shodný životní styl: jedí stravu rostlinnou, často v kombinaci s několika super potravinami, investují do rodiny, střídmě jedí, cvičí každý den a mají smysl pro víru a účel v jejich životě.

Je dobře známo, že rostlinné steroly a antioxidanty mohou pomoci snížit riziko vzniku mnoha druhů rakoviny, včetně rakoviny prsu a tlustého střeva, stejně jako umí regulovat cukr v krvi u diabetiků. Omega 3 a 6 mastné kyseliny které najdeme v semenech konopí jsou také plné rostlinných bílkovin, vitaminů A, E a D, a mnohých vitamínů skupiny B, což jsou všechno důležité antioxidanty, které pomáhají eliminovat volné radikály v těle.
Konopné semínko je také bohaté na vápník, vlákninu a železo. Velké množství rozpustné vlákniny pomáhá, aby se zabránilo nadměrnému příjmu potravy, protože dává dlouhý pocit sytosti a tím také může pomoci udržet trávicí systém zdravý.

Kromě toho poměr kyselin Omega 3 a 6, které jsou v rovnováze také přispívají ke zdraví mozku, jak stárneme. Omega 6 polynenasycené tuky jsou důležíté pro organismus v rámci tvorby některých hormonů a signálních molekul. Mastné kyseliny omega 6 jsou prekurzory pro mnoho z molekul, které se tvoří v našem těle. Například kyselina linolová je prekurzor pro mnoho molekul, mezi nimiž jsou prostaglandiny, na kterých pracují enzymy COX-1 a COX-2. Ale musí být v rovnováze s Omega 3, neboť máme v našem těle vysoce zánětlivé chemikálie, díky příjmu moderní stravy (fast foody, hodně smažených, slaných a sladkých jídel = překyselení organismu a to způsobuje záněty, nádory a rakovinu).

V konopných semínkách je poměr omega 6 a omega 3 přibližně 3:1. Tento příznivý poměr pomáhá kompenzovat, alespoň částečně, nadměrnou konzumaci omega 6 mastných kyselin v typické americké / moderní stravě, a pravděpodobně také vede k celkovým zdravotním výhodám a dlouhověkosti, kterou si obyvatelé v Bama Yao dopřávají.

Tento článek se původně objevil na Natural Society.